Студенти НаУ ОА можуть отримати знижку на навчання

Студенти-контрактники мають право на відшкодування до 18 % вартості навчання. Для цього їм потрібно оформити податкову знижку. Таке право надає Податковий кодекс.

Податкова знижка — документально підтверджена сума коштів, сплачених платником податку — резидентом на користь закладів освіти — резидентів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти.

На таку знижку мають право студенти-контрактники заочної і денної форм навчання, які навчаються у вітчизняних вищих навчальних закладах або ПТУ.

Податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік. Так, у 2017 році студент або його батьки можуть отримати компенсацію за 2016 рік, а у 2018 році — за 2017 рік.

Право на знижку має студент у тому випадку, якщо він або один із членів його сім’ї першого ступеня споріднення — (батьки, чоловік, дружина, діти) офіційно працюють у державній установі. Якщо батьки студента є фізичними особами-підприємцями, податкова знижка не надається. Витрати на навчання в іноземних закладах освіти не можуть бути включені до податкової знижки. Витрати на військову кафедру та інші додаткові курси в університеті при отриманні знижки не враховуються.

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту в 2016 році можна до 31 грудня 2017 року включно. Після подання документів кошти зарахують на банківський рахунок протягом 60 днів.

Для отримання податкової знижки на навчання необхідні такі документи:

1. Заява на отримання податкової знижки на навчання, зразок якої можна отримати у будь-якій філії ДФС.

2. Паспорт — оригінал та копія, завірена підписом заявника.

3. Ідентифікаційний номер — оригінал та копія, завірена підписом заявника.

4. Довідка з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки.

5. Довідка про вартість навчання у звітному році, якщо це не вказано у договорі.

6. Копія свідоцтва про народження дитини (для батьків студента), копія свідоцтва про одруження (для чоловіка чи дружини студента).

7. Оригінал та копія договору з навчальним закладом.

8. Довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців у звітному році, якщо навчальний рік неповний.

9. Довідка про термін навчання, якщо це не вказано у договорі.

10. Оригінали і копії платіжних документів, що підтверджують оплату за навчання.

11. Декларація про доходи.

Випускниця НаУОА Наталя Лісовець 4 роки отримувала податкову знижку на навчання:

Про таку можливість моя мама дізналася від подруги перед тим як ми підписали контракт про навчання. Знижка була у розмірі 15 % від суми за навчання, враховуючи зарплата мами. Про таку можливість ще розповідав ректор на одній із зустрічей з 1 курсом. Документи потрібно подати з 1 березня кожного року. Єдиний нюанс, це довідка про доходи за останній рік, копії квитанції за оплату. Впринципі це доволі вигідно, тому що можна повернути від 1 000 до 2 500 (а може і більше, все залежить від заробітку і оплати за навчання).”

Юрист Михайло Онуфер коментує:

Податкову знижку оформити можуть виключно контрактники. Про це право знають не багато людей. Я б рекомендував адміністрації академії під час вступної кампанії розповідати про таку можливість, адже вважаю, що це, своєю чергою, дозволило б збільшити кількість охочих вступити саме на контракт до ОА.”

Крістіна ЛАПІКОЦЬКА

Фото: газета “День”

 

4 Replies to “Студенти НаУ ОА можуть отримати знижку на навчання”

Марія Очеретяна

“Податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік. Так, у 2017 році студент або його батьки можуть отримати компенсацію за 2016 рік, а у 2018 році — за 2017 рік.”
Тобто у 2018 можна отримати компенсацію за 2017 :)

А якщо сам є платником і офіційно працюєш на державній службі, то можна отримати компенсацію?

Comments are closed.