Випускники ОА заснували ґрант для оплати навчання студентів

Випускники Острозької академії заснували ґрант, що покриває повну або часткову вартість навчання студентів. Щоб отримати ґрант, треба бути студентом 2 або 3 курсу навчання платної форми, з високим навчальним рейтингом і скрутним матеріальним становищем.

“Ми організовували зустріч присвячену 20-річчю закінчення ОА і подумали, що було б чудово щось зробити для студентів. Одноразові стипендії – це робить багато хто, а от ґрант на покриття навчання – це щось нове. Визначили, яким критеріям має відповідати здобувач ґранту, і запропонували цю ідею першим випускникам 1999 року бакалаврів і 2000 року магістрів. Підтримали цю ідею 39 чоловік”, – зазначає одна з організаторок ініціативи, випускниця Ольга Гамолинська.

Вона розповідає, що ідея з’явилась у випускника Ігоря Лопацького.

“Ми вирішували в чаті що придумати до двадцятої річниці у зв’язку з нашим випуском з академії. Було багато пропозицій. Я запропонував зробити ґрант і стипендії. Зібрати гроші й оплатити студентам навчання та і все”, – згадує випускник Ігор Лопацький.

У цьому році ґрант отримали 5 студентів: 2 у повному обсязі й 3 частково.

“Не вважаю [отримання ґранту] чимось легким чи складним, залежить, звичайно, від обставин, у які та чи інша особа потрапила, проте в майбутньому (після закінчення академії) також виділю кошти на ґрант для академії”, – розповідає один зі студентів, який отримав ґрант, Микола Холява.

Випускники планують щороку надавати таку можливість обраним студентам.