«Я зможу передати те, як працювати чесно, відкрито і відверто» – начальник острозького відділу поліції

На посаду начальника Острозького міськвідділу поліції 20 липня призначено Едуарда Холода. На службу в поліцію він прийшов у січні 2016 року поліцейським батальйону патрульної поліції ГУНП в Рівненській області. Перед призначенням на керівну посаду працював інспектором третьої роти батальйону Управління патрульної поліції в місті Рівному.

Як  28-річному чоловіку вдалося досягнути професійних успіхів і очолити  Острозький відділ поліції ГУНП?  Про це Едуард Холод розповів для Ostroh.info.

 Ви закінчили Рівненський університет водного господарства і природокористування. Чому ви вирішили  працювати в поліції?

Не знаю… Мабуть, з дитинства хотілося щось змінити. Якраз так трапилося,  що я дізнався про набір в поліцію. Вирішив спробувати свої сили.  І  вдалося.  Дякувати богу, пройшов усі тести.

Як ви вважаєте, що допомогло вам перемогти в конкурсі на посаду начальника Острозького райвідділу?

Знаєте, мабуть, прагнення до праці.  Наша праця не закінчується саме на патрульній поліції. Завжди йде якийсь розвиток. І коли ти розвиваєшся, то, відповідно, твої прагнення теж ростуть. Тому я зараз сиджу в цьому кабінеті.  Але я зовсім не очікував, що переможу.  Після співбесіди з очільником області я вийшов з кабінету і думав: все, буду й надалі продовжувати працювати в патрульній поліції.

Ви в молодому віці  зайняли відповідальну  посаду. Чи не боїтеся труднощів, із якими доведеться стикнутися?

Ні.  Гадаю, що труднощі, з якими ми стикалися в патрульній поліції, дали свої плоди. Тому вже нічого, мабуть, не боюся.

Як ваші батьки ставляться до вашої роботи в поліції, яка є досить небезпечною?

Батьки, мабуть, не цілком  розуміють  яка в мене посада. Коли я прийшов до  них і сказав, що йду  на трохи  вищу посаду в Острог,  вони запитали:  «А що, тобі  на тій посаді було погано?»  Тобто батьки ще не  усвідомлюють з чим моя робота пов’язана. Для них поліція – це поліція і все.

Чи були у вашій родині працівники правоохоронних органів? Хто за професією Ваші батьки?

В поліції ніхто не працював.  Мама приватний підприємець, а батько вже пенсіонер.

Зараз відбувається реформування правоохоронних органів. Як ви бачите сучасну поліцію?

Судячи по цій тенденції, яка зараз відбувається, то позитивно. Назначаються  нові кадри. Так само, як начальник превенції в Рівненській області Роман Жук. Він теж  молодий, перспективний інспектор, безпосередньо керуючий.  Все змінюється на кращу сторону. Але треба певний  період часу, щоб люди  переосмислили.  І  щоб самі  інспектори  зрозуміли, що це вже не та, стара, а нова система. І моє нове призначення є тому підтвердження.

Ви плануєте  докорінно змінювати кадровий склад поліції, чи будете опиратися на досвід старших працівників поліції, які є висококваліфікованими,  але працювали в старій системі?

Кадровий склад поліції змінювати не планую.  Таких зауважень в мене немає. Я спілкувався з підлеглими. Всі налаштовані позитивно, віддаються на  сто відсотків роботі.   Навіть якщо взяти криміногенну ситуацію в Острозі, то вона є найнижчою  в області.   Наша система, в якій ми зараз працюємо, відрізняється від тої, яка була раніше. Але  старі кадри – це є досвід. А досвід – безцінна річ,   якщо вони зможуть його передати.  А я зможу передати те, як працювати чесно, відкрито і відверто. Тоді у нас  взагалі  буде  шикарна співпраця. 

Катерина КРАВЧУК