Чому не варто носити пластикові квіти на кладовище?

Міністерство екології та природних ресурсів України закликає українців не носити пластикові квіти та вінки на кладовище.

“Така практика набуває масштабності у всіх регіонах України напередодні Великодня.  Унаслідок спалення цих виробів з пластику відбувається великий викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий”, — повідомляють у Міністерстві.

Начальниця відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Острога Оксана Головко розповідає, що крім довгого періоду розкладу пластикові квіти та вінки несуть ще кілька небезпек:

Вони мають барвники, які можуть становити загрозу, змиваючись ґрунтовими водами. Якщо поминальна атрибутика спалюється, то виділяються небезпечні канцерогенні речовини. Це питання утилізації відходів. З іншої сторони, на їх виробництво теж витрачається велика кількість ресурсів, у тому числі й води, тому навіть їх виробництво без особливої потреби недоцільне”.

Екологи радять вшановувати пам’ять померлих живими квітами:

“Достатньо якогось гарного букета, зірваного на грядці, але не у природі. Молитва чи якісь інші способи духовного з’єднання також набагато кращі, ніж той пластик, який несуть люди”, — рекомендує Оксана Головко.

Замінити пластикові квіти можуть вінки з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт,сухоцвіти, газонна трава, свічки.