Соцмережі блокуватимуть матеріали з проявами сепаратизму та білого націоналізму

Соцмережі Facebook та Instagram, що належать до однієї корпорації (Facebook. Inc), оголосили заборону на похвалу, підтримку та вияв білого націоналізму та сепаратизму.

Рішення під назвою «Standing Against Hate» (Виступаючи проти ненависті) оприлюднили на офіційному сайті компанії  27 березня.

Реалізація проекту відбуватиметься з 1 квітня. Суть програми у блокуванні постів, що містять контент сепаратистського та націоналістичного характеру а також у відстеженні користувачів, які розповсюджують і створюють такі матеріали.

“Сьогодні ми оголошуємо про заборону похвали, підтримки та представлення білого націоналізму і сепаратизму у Facebook і Instagram, яку ми почнемо застосовувати наступного тижня. Зрозуміло, що ці поняття тісно пов’язані із організованими групами ненависників і їм немає місця у наших сервісах”, – вказано у повідомленні.

Платформи все ще дозволятимуть людям демонстрацію гордості за свою етнічну спадщину, але реагуватимуть на прояви білого націоналізму та сепаратизму по відношенню до інших рас і культур.

Користувачі,  пошукова історія яких включатиме в себе терміни пов’язані із перевагою білих, будуть переспрямовані на ресурси, метою яких є психологічна допомога у звільненні від ненависті.  Сприяння у боротьбі надаватиме організація Life After Hate, створена людьми, які раніше діяли як екстремісти. Діяльність LAH включатиме в себе освіту, підтримку та кризову роботу.

Проект розпочали реалізовувати після розстрілів в мечетях Нової Зеландії, після яких світові лідери закликали до відповідальності платформ за розміщені на них екстремістські матеріали.

До слова, раніше на Facebook забороняли таке:

– Соціальні мережі Facebook і Instagram видалили 2 632 сторінок, груп і профілів пов’язаних з Росією, Іраном, Македонією та частково визнаним Косово, за «скоординовану недостовірну поведінку».

– У січні корпорація видалила 512 груп, сторінок та облікових записів, що брали участь у скоординованій недостовірній поведінці.

– Впродовж доби після публікації розстрілу в  мечетях новозеландського Крайстчерча, мережею видалено 1,5 млн відео, на яких були показані дії нападника в прямому ефірі.

Дарина ПОЗНЯКОВСЬКА