Острожчині дадуть вакцину від кору та поліомієліту

Острозькому району виділили 300 доз вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи (КПК) та 170 вакцини доз проти поліомієліту (ІПВ).

Про це для Ostroh.info повідомив завідувач відділом епідеміологічного нагляду Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ Віктор Мороз.

Як розповідає Віктор Мороз на своїй фейсбук-сторінці, загалом Рівненщина отримала 7000 та 8520 доз цих вакцин відповідно. До районів вакцина потрапить протягом кількох днів.

Навіщо вакцинуватися? 

Вакцина КПК використовується для профілактики кору, епідпаротиту і краснухи. Вона містить штучно ослаблені віруси трьох хвороб, при введенні яких в організмі виробляються захисні антитіла. Таким чином, ризик захворіти зводиться до нуля. Вакцинування – найефективніший спосіб вберегтися від кору, бо ліків від цієї хвороби не існує.

Вакцина ІПВ містить вбитий вірус поліомієліту та вводиться ін’єкційно. Така вакцина безпечніша за ОПВ (вакцина від поліомієліту, яка вводиться орально та містить ослаблений вірус). Поліомієліт – вірусна інфекція, що призводить до розвитку паралічів, ефективного лікування хвороби не існує.

Де вакцинуватися?

Щоб зробити щеплення, потрібно звертатися в Острозький районний центр первинної медичної допомоги. Він знаходиться на вулиці Татарській, 185 (у приміщенні районної лікарні).

 

Марія ОЧЕРЕТЯНА

Головне фото