Випадок сказу в Новомалині: чи є постраждалі й коли закінчиться карантин

З 18 січня у селі Новомалин та населенних пунктах у радіусі 6 км ввели карантин через випадок сказу.

Про це Острозька міська рада повідомила на сайті 21 січня.

Журналістка Острог Інфо дізнавалася через який випадок в селі ввели карантин та який план заходів він передбачає.

Передісторія

Староста села Новомалин Микола Ковальчук розповів, що випадок сказу підтвердили в кота, який “прибився” до місцевої жительки “десь 15 чи 16 січня”:

Місцева жителька годувала своїх котів і його разом з ними, не прогнала. Якось він вкусив її за пальця, а наступного дня помер. Вона не викинула його тіло, а звернулася до санстанції (управління держспоживслужби — ред.)“.

Після того, як жителька звернулася з проханням обстежити тварину, підтвердили, що у кота був сказ.

За словами старости села, крім того, що тварина вкусила жінку, вона ще й поцарапала її свекруху. Обоє жінок зараз приймають ліки від сказу для профілактики, оскільки в них ознак сказу не підтвердили.

Заходи безпеки

До рішення про введення карантину, яке ухвалила державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Рівненській райдержадміністрації є ще Додаток (обидва документи за покликанням).

Цей Додаток затверджує план комплексних заходів по ліквідації вогнища сказу в с. Новомалин та оточуючих населених пунктах (села Ілляшівка, Лючин, Дерев’янче — ред.).

Згідно документу, Острозька районна ветеринарна лікарня повинна тварин, у яких виявлено сказ, умертвити, а трупи спалити. Також лікарні доручено провести додаткову вакцинацію проти сказу собак та котів у селах Ілляшівка, Лючин та Дерев’янче і забезпечити нагляд щепленим тваринам.

Згідно останнього 15 пункту в Додатку, “карантинні обмеження знімуть через два місяці з дня останнього випадку за умови дотримання заходів”. Тобто, карантин триватиме ще орієнтовно до середини березня.

А до того часу в селі Новомалин повиннен бути попереджувальний знак про карантин через випадок сказу. Такий знак, згідно плану заходів, має розмістити староста села.

21 січня у фесбук-групі Микола Ковальчук опублікував фото попереджувального знаку, який встановив.

Фото Миколи Ковальчука