Мистецький фестиваль “Ї”: початок

Цими вихідними поціновувачі сучасного мистецтва зібралися у Тернополі на шостому фестивалі “Ї”. Фестивалити почали ще з 4 травня, а Ostroh.Info – разом із ними.

Відвідувачі фестивалили у кількох локаціях: драмтеатрі, галереї-барі “Бункермуз”, арт-барі “Коза”, книгарні “Є”. Зазвичай події відбувалися паралельно у двох локаціях, тому гості обирали, яка зустріч цікавить їх більше.

Найбільше поціновувачів мистецства збирав драмтеатр: тут першого дня виступав львівський музикант Макс Пташник, а письменники Андрій Кокотюха та Іван Байдак презентували свої книги.

“Я не вважаю себе поетом. Не знаю, як це відбувається в поетів, а в мене спочатку народжуються не поєднання слів, а історії”, – розповідає про свої твори Іван Байдак. Поетичні твори у його доробку все ж є, але він їх називає не “віршами”, а “текстами”.

Іван Байдак презентує книгу “Тіні наших побачень”

О сьомій вечора розпочнається офіційне відкриття фестивалю, у програмі: вступне слово, оголошення спонсорів, жарти про зріст ведучого (який трохи нижчий за ведучу). Також повідомили, що Тернопіль поставив світовий рекорд: тут встановили найвищі літери “Ї”.

Фестиваль відкрив квартет “Іnfinito” із сучасними хітами в інструментальній обробці.

Власні пісні грав гурт Bugs&Bunny: грали лірику та динамічні пісні, а завершили показом нового кліпу (на ютубі його поки що не знайдете).

Після цього відвідувачі розділяються: поціновувачі поезії залишаються послухати поетичний марафон, а рок-фани поспішають до арт-бару “Коза”.

Дорогою запитуємо у хлопця з червоним “фестивальним” браслетом на руці, чи подобається йому фестиваль.

– Ну, нормально. Я взагалі з дівчиною приїхав, їй подобається.

А для поціновувачів поп-музики виступив гурт LUMIERE,  що минулого року брав участь у нацвідборі на “Євробачення”.

Найвитриваліші відвідувачі залишилися на кіночастині фестивалю: конкурс відеопоезій “Монокль” та перегляд кінострічок “Червоний” і “Кон-Тікі”.

Про наступні дні фестивалю ми розповімо вам згодом, а поки пропонуємо переглянути фото:

Марія ОЧЕРЕТЯНА

Фото, відео авторки