Аптеки перевірятимуть вперше за 3 роки

Міністерство охорони здоров’я скасувало  мораторій на перевірку аптек, що був чинним 3 роки.

23 лютого 2018 року вступила в дію постанова Кабміну № 1104  від 18.12.2017 р. “Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик Зазначає:

Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І мова тут іде не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек”.

Згідно з цією постановою вже цього року можна буде проводити як систематичні, так і планові перевірки аптечних закладів, тобто  повністю оцінювати діяльність аптек.

Нагадуємо, що віднедавна скасований закон “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, котрий свідчить про заборону планових перевірок усіх закладів,  в тому числі й аптечних, був прийнятий у серпні 2014 року.

Марія КАРПЕЦЬ

Фото