Порошенко закінчив АТО та розпочав операцію Об’єднаних сил

Із 30 квітня Президент України Петро Порошенко розпочинає у Донецькій та Луганській областях операцію Об’єднаних сил. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент підписав Наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ «Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей». 

«Впевнений в тому, що це не просто зміна формату. Це нові можливості захисту української території, українських громадян», – коментує Порошенко.

Як повідомляє Liga.net, тепер військові матимуть додаткові повноваження на території бойових дій. Вони зможуть застосовувати зброю до цивільних громадян, якщо ті вчинять правопорушення, будуть перешкоджати законній діяльності учасників операції або намагатися незаконно перетнути заборонену зону.

Також, військові отримують право заходити до будинків у зоні конфлікту та використовувати для службових завдань телефони та автомобілі цивільних громадян та підприємств.

На території, прилеглій до зони бойових дій, командуючий об’єднаних сил може встановлювати три режими перебування громадян: зелений (перебування та переміщення не обмежується), жовтий (перебування та переміщення можливе тільки за наявності документів та після повного огляду) та червоний (перебування та переміщення тимчасово обмежені або заборонені).

Фото