В Україні розпочинається осінній призов

Осінній військовий призов на строкову службу триватиме з 1 жовтня до 31 грудня. Повістку отримають громадяни країни, яким на початок жовтня 2019 року вже виповнилося 20 та ще немає 27-ми років.

У Рівненському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки повідомляють, що загалом збираються призвати 500 осіб. З них 300 служитимуть у Збройних силах України, 140 у Національній гвардії України і по 20 осіб у Держприкордонслужбі та Державній спеціальній службі транспорту України.

Порівняно із весняним призовом 2019 року, кількість новобранців восени буде на сто осіб менша, що зумовлено збільшенням охочих проходити службу за контрактом.

Для громадян, які мають ступінь спеціаліста чи магістра, час строкової служби становить 12 місяців, для усіх інших – 18. Громадяни, які не закінчили базову середню освіту, до служби не призиваються.

Державою солдатам передбачений соціальний пакет. При призові для них виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів. Строковики не залучаються до виконання завдань у зону бойових дій, наголошують у Рівненському військкоматі.

Олена САВКОВА