Які особливості вступної кампанії 2017?

Цього року переваги при вступі отримають абітурієнти з сільської місцевості, а також вступники на інженерні і природничі спеціальності.

На середній бал вступника впливатимуть три нові коефіцієнти.

1. Регіональний коефіцієнт. Він становить 1 для ВНЗ, розташованих у Києві. Тобто коли абітурієнт вступатиме у будь-який київський виш, його результати множитимуть на 1.

У містах Львів, Дніпро, Одеса, Харків діє коефіцієнт 1,01. У ВНЗ Донецької чи Луганської області – 1,03. У всіх інших містах України – 1,02.

Таким чином абітурієнтів мотивують подавати документи не лише у столичні виші.

2. Галузевий коефіцієнт. За його допомогою вступників будуть мотивувати подавати документи на інженерні та природничі спеціальності, де коефіцієнт становитиме 1,03.

3. Сільський коефіцієнт. Абітурієнти з сільської місцевості матимуть коефіцієнт 1,02. За словами Лілії Гриневич, вступники з сільської місцевості не мають доступу до достатньо якісної освіти і тому потребують додаткової підтримки.

Терміни подачі документів 

Прийом документів на бакалаврат розпочинається 12 липня і завершується 20 липня (якщо відбувається на основі співбесід і творчих конкурсів) та 26 липня – якщо лише на основі результатів ЗНО.

Документи необхідно подати в електронному вигляді.

Пільговий вступ

Діти учасників АТО мають право на першочергове зарахування та переведення на бюджет. Якщо вони вступлять на контракт, то зможуть перевестися на бюджет, якщо звільниться місце.

Діти загиблих в АТО мають безперечне право на місце в університеті за рахунок державного замовлення. Їхнє завдання – лише вступити до вишу, тобто скласти ЗНО і подолати поріг склав/не склав. Навіть якщо вони вступлять лише на контракт – все одно отримають бюджетне місце.