За порушення вантажних перевезень стягуватиметься штраф

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”.

Закон дозволить фіксувати такі порушення як відсутність дозволів на перевищення вагових чи габаритних обмежень або відсутність документа про внесення плати за проїзд великогабаритного транспорту. Фіксуватимуть порушення в автоматичному режимі в порядку, установленому кабміном.

Якщо габаритно-вагові норми перевищують від 5% до 10%, розмір штрафу становитиме 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8 500 гривень), при перевищенні від 10% до 20% – штраф у розмірі 1000 НМДГ (17 000 грн), при перевищенні понад 20% – штраф понад 2000 НМДГ (34 000 гривень).

Адміністративну відповідальність за це правопорушення нестиме особа, за якою зареєстрований транспортний засіб. Передбачається, що адміністративно-господарські штрафи зараховуватимуть до державного дорожнього фонду України.

Загалом документ вносить зміни до законів «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства», Кодексу України про адміністративні правопорушення.