Замість “пакунка малюка” можна отримати грошову конпенсацію

Одноразову натуральну допомогу («пакунок малюка») або грошову альтернативу (в розмірі трьох проживних мінімумів для дітей) зможуть отримувати батьки з 1 липня 2021 рокуПро це повідомляє Верховна Рада України.

З 2018 року при народженні дитини кожна родина отримувала від держави спеціальний дитячий набір – “пакунок малюка”. У липні 2020 року “пакунок малюка” скасували, а замість нього запровадили грошову виплату в розмірі 5 тисяч гривень. Тепер у батьків є вибір, у якій формі отримати допомогу.

«Пакунок малюка» надається не пізніше 30-ти днів від народження дитини.

Документи, для отримання «пакунка малюка» готує адміністрація закладу охорони здоров’я відповідно до наявних потреб. Якщо батьки захочуть отримувати грошову компенсацію, то можуть скористатися інструкцією, яку надає Міністерство соціальної політики України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року забезпечення «пакунком малюка», процедура його замовлення, закупівлі та доставлення до закладів охорони здоров’я (пологових будинків або пологових відділень, перинатальних центрів, неонатальних центрів тощо) здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Юлія САЧКО