“За останньою статистикою найбільшу стурбованість викликає ситуація міста Острог…”- Ігор Тимошенко на брифінгу ОДА

Онлайн брифінг щодо важливих питань життєдіяльності Рівненщини та протидії Covid-19 відбувся на офіційній сторінці Рівненської ОДА у Facebook 18 листопада. Спікерами були заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та начальник Обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсяник

За останньою статистикою найбільшу стурбованість викликають ситуації в Демидівському, Костопільському, Зарічненському районах та у місті Острог там показник інцидентності (випадків захворюваності-ред) перевищує межі 600 одиниць“- розповідає Ігор Тимошенко.

Також заступник голови Рівненської ОДА зазначає, що стосовно послаблення немає такої опції, оскільки є постанова Кабінету Міністрів, яка чітко визначає всі райони та всі області в “помаранчевій” зоні небезпеки з урахуванням “локдауна вихідного дня”, а якщо йдеться про застосування більш високих карантинних обмежень, то комісія ТЕБ та НС можуть приймати рішення про таке застосування. 

Щодо навчання під час карантину Ігор Тимошенко каже: “Приймає рішення керівник закладу, ми радимо уважно стежити за ситуацією, але розуміємо, що більшу перевагу слід віддавати традиційній формі очного навчання“.

На питання про вакцину від грипу та ліжкомісця в медичних закладах відповів начальник Обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсяник: “Вакцина Ваксігрип сьогодні є в наявності у мережі аптек ТетраМед. Також ми очікуємо найближчим часом поставку чергової партії вакцини згідно тих розпоряджень, в яких декларовані закупки понад 600 тисяч вакцин для нашої держави“. 

Також спікер зауважує, що завантаженість ліжкового фонду складає 52,9% від загальної кількості ліжок. 

Також спікери відповіли на питання про компенсацію коштів роботодавцям. Механізм виплат компенсації підприємцям через обласний центр зайнятості діє незмінно з квітня 2020 року. За весь період карантину скористалися такою можливістю 15700 осіб з області на загальну суму з державного бюджету 113 мільйонів гривень.

Щодо лондауну вихідного дня, механізм той самий: підприємець звертається до служби зайнятості, надає необхідні документи і отримує компенсацію“,- говорить Ігор Тимошенко. 

Більше про ситуацію в медичних та освітніх закладах, забезпечення кисню та компенсацію коштів роботодавцям дивіться за посиланням.