Чи готові острозькі Пункти незламності до відключень електроенергії?

Рівно рік тому — у листопаді 2022, після масованого обстрілу військами рф, в Україні почали розгортати “Пункти незламності”. 

За даними Мінінфраструктури, сьогодні по всій Україні відкрили 10801 Пунктів незламності. У “сплячому режимі” — готові до відкриття в разі необхідності, ще 2518. В Острозі ж цьогоріч працюють 7 таких пунктів. Це можна побачити на інтерактивній мапі.

Куди можна буде піти в разі відключень світла та чи готові пункти до можливих блекаутів — перевірили наші журналістки.

 • Будинок культури
  проспект Незалежності, 14а 

Пункт незламності в Будинку культури відновив роботу з 1 жовтня. Про це розповідає Інна Журик, виконувачка обов’язків директора комунального закладу. 

Він забезпечений генератором, термосом з окропом та ємністю для питної води. Також тут можна скористатися безкоштовним Wi-Fi і зарядити гаджети. Пункт готовий працювати цілодобово.

 • Дія.центр
  проспект Незалежності, 14

Цей Пункт незламності функціонує ще з листопада 2022 року. Він оснащений генератором, тут є доступ до інтернету, засоби зв’язку та вогнегасник. Також можна скористатися засобами для надання домедичної допомоги.

“Минулого року до нас приходили викладачі та студенти з Острозької академії. Вони проводили тут пари, складали сесію. Ну і мінімально, хто хотів підзарядити телефон, чаю або кави попити, зігрітися. Пункт відкритий для всіх лише в робочий час закладу”, — поділилася досвідом роботи Пункту незламності Ірина Климчук, заступниця начальника управління забезпечення надання адміністративних послуг.

 • Новий корпус Острозької академії
  проспект Незалежності, 3

“Зараз немає потреби у Пункті незламності, але він буде функціонувати під час відключень електроенергії. Можна зарядити телефон, попити чаю або кави, є печиво”, — проводить до пункту завідувачка господарством Валентина Рудюк. 

Пункт знаходиться у підвальному приміщенні і забезпечений засобами зв’язку, питною та технічною водою, аптечками тощо. За словами комендантки корпусу, він може працювати цілодобово як для студентів, так і для інших жителів міста.

 • Пожежно-рятувальна частина
  вулиця Чорновола, 6

“Ми забезпечуємося централізовано. Були внутрішні накази про відновлення функціонування пункту. Ми підготувалися, відзвітувалися та з 1 жовтня працюємо”, — розповідає заступник начальника пожежно-рятувальної частини Володимир Скороход.

Пункт незламності також оснащений генератором, засобами зв’язку і доступом до інтернету. У частині, окрім цього, є запаси їжі, питна вода та інші напої. Приміщення опалюється та відкрите цілодобово.

 • Острозький ліцей №3
  вулиця Івана Вишенського, 3а

“Пункт розрахований на 30 людей, є запаси води на три дні, генератор, засоби мобільного звʼязку, інтернет, засоби, для гасіння пожеж, засоби надання домедичної допомоги — всім цим ми забезпечені. І в разі потреби зможемо функціонувати цілодобово”, — показує оснащеність директорка Любов Тимчук.

Також у “Пункті Незламності” є ковдри для тривалого перебування в приміщенні та ємність для кип’яченої води.

 • Управління освіти, молоді та спорту
  проспект Незалежності, 34а

За словами начальника Управління освіти, молоді та спорту Андрія Шевчука, “Пункт Незламності” функціонує з 2022 року та відновив роботу з 1 жовтня 2023. Згідно з паспортом пункту, заклад теж забезпечений запасами води, генератором, засобами зв’язку та пожежогасіння. Також будівля опалюється котлом, тому в разі відключень, працюватиме від генератора.

 • Острозький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Острозького
  проспект Незалежності, 62 

“Основна задача навчального закладу  — це забезпечення навчального процесу. Пункт незламності створено для додаткових можливостей з прийому населення, яке буде цього потребувати. Він створений ще минулого року, організовано чергування. Зараз пункт в режимі очікування», — розповідає заступник начальника ліцею з навчально-виховної роботи Ігор Тимощук.

Він також ділиться, що Пункт незламності в ліцеї в разі потреби повинні розгорнути впродовж години. Також приміщення підключене до джерела живлення електростанції. Тут є запаси чаю, консервів, медичні засоби, іграшки для дітей. Сюди можна буде прийти, щоб зарядити гаджети.

Лілія Мочаліна

Фото: Ольга Очеретяна