Острог приєднався до масштабного прибирання України

Острог долучився до Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» у рамках проекту «Let’s do it, Ukraine». Прибирання відбулося 23 квітня, співорганізаторами заходу в нашому місті стали громадські організації «Третя Позиція» та «Фундація регіональних ініціатив». На двох локаціях («Історичний вал» та вул. Богуна) працювали близько 30-ти активістів: студенти, місцеві жителі та волонтери Цивільного корпусу «Азов».

На локації «Історичний вал» прибирання розпочалося навіть раніше встановленого часу. О 10 годині ранку робота вже «кипіла». Волонтерів було небагато, але кожен був зайнятий своєю ділянкою.

Багато людей уже прийшло?

Акція ще тільки почалась, тому людей поки не багато, орієнтовно 8 вже прибирають. Очікуємо на більшу кількість волонтерів.

– повідомив один із організаторів акції Роберт Коваль.

Поки ми ознайомлювалися з територією та спілкувалися з організаторами, активістів побільшало. Люди приходили, брали рукавички (які привертали увагу кольоровими орнаментами) та пакети для сміття й розходилися навсібіч. Роботу розділили на три блоки:

Невелика група активістів очищала територію від сухого гілля. Займалися цією роботою хлопці: збирали його, складали та вивозили.

1

Переважна більшість молоді збирала розкидані пластикові пакети, пляшки, обгортки від цукерок, розбите скло тощо. Зі сміття, яке знаходили, жартома влаштували аукціон:

  • Лот 1- джинси. Стартова ціна 25 гривень.
  • Лот 2 – раритетна помаранчева чашка з бабусиної радянської колекції. Стартова ціна – 5 копійок,

– волонтер Павло.

2

3

Троє хлопців намагалися очистити каналізаційну яму, яка вщерть була заповнена різними побутовими відходами. Спочатку це робили за допомогою граблів, але після невдалих спроб витягнути сміття на поверхню, вирішили, що потрібно лізти всередину.

Юрій Саєнко провів майже дві години в каналізації, вигрібаючи звідти сміття. Після цього його охрестили «героєм дня». Коли хлопець виліз із ями і «прийшов до тями», погодився поговорити з журналістами і «прозвітувати» про свою роботу:

Спочатку до ідеї залізти до вигрібної ями я поставився скептично. Коли спустився всередину, то це викликало в мене… неоднозначні враження, а особливо, коли я там вже півгодини просидів і нічого не змінилося: дна не було видно абсолютно. Та коли я там просидів півтори години, я зрозумів, що все-таки щось зробив для цього славного міста та нашої коханої академії (посміхається – прим. авт.).

4

5

Деяке сміття волонтери назвали «археологічними знахідками», оскільки дата випуску вказувала на те, що ця річ лежить тут уже кілька років. Наприклад, пляшка з-під пива, знайдена в тій же каналізаційній ямі, датована травнем 2011.

6

Поки хлопці розгрібали «культурний шар» сміття, дівчата висаджували квіти.

7

На локації по вул. Богуна прибирали волонтери Цивільного корпусу «Азов» – майже всі в однакових футболках із однойменною назвою організації. Вони працювали на території приватного закинутого будинку. Ми не були з ними впродовж всього прибирання, але коли прийшли, то побачили результат роботи активістів – гору гілля та з десяток повних сміттєвих пакетів.

8

10

Загалом активісти зібрали близько 30-ти пакетів зі сміттям та гору гілля. Утилізовувати зібрані «скарби» допомагала місцева влада.

Ольга Зінько

Наталія Стаднік