Шаурма по-острозьки: огляд страви у закладах міста

Шаурма — близькосхідна страва з м’яса, обсмаженого на грилі. Його загортають у лаваш, куди також можуть класти різні додаткові інгредієнти та соус. Їдять шаурму без використання столових приборів.

Щоб вам не довелося довго думати, у якому закладі Острога купити шаурму на обід, я відвідала 5 місць, де готують цю страву. Насамперед, порівняла обслуговування, смак усіх інгредієнтів та час приготування. А ще порахувала скільки коштуватиме приготувати шаурму вдома.

Перша частина огляду закладів вийшла ще у 2016 році і мала назву “Американо по-острозьки”. Про мої ж теперішні враження — далі у матеріалі. 

“Чому б ні?”

Заклад невеличкий, тому тут було дуже затишно і доволі шумно, адже це популярне місце серед студентів та місцевих.

Обслуговували мене дві привітні працівниці. Я вже вдруге потрапляю на їхню зміну, і мені завжди цікаво спостерігати, як вони зі справді гарним настроєм виконують свою роботу.

Шаурму тут куштувала не вперше, але заради чесного відгуку замовила ще раз. Вартість класичної шаурми — 60 гривень. Інгредієнти: лаваш, куряче м’ясо, пекінська капуста, морква по-корейськи, огірок, помідор. Чекати довелося біля 10 хвилин. Серветок із собою дали вдосталь. Зазначу, що мені довелося забрати шаурму з собою, бо всі місця у закладі були зайняті.

Страва була дуже соковита, я відчула смак кожного інгредієнту, бо соус, ймовірно на основі майонезного соусу, не перебивав його. Єдиний недолік — надто вологий лаваш. Але він не розмʼяк повністю, що мене справді здивувало. В цілому мені сподобалося співвідношення ціни та якості. 

“Ситий пан”

Другий на черзі заклад, який насправді — невеличкий кіоск. Та це не заважає йому мати хорошу репутацію серед студентів. Тому я вирішила прийти сюди ввечері, інакше б не вистояла у черзі.

Біля кіоску є місце, де можна присісти та зʼїсти придбану шаурму, якщо його, звісно, не замело снігом. Коли я підійшла до вікна, щоб замовити, то працівниця розмовляла телефоном і зовсім не квапилася мене помічати. Лише постукавши, змогла зробити замовлення.

Я взяла маленьку курячу шаурму, яка коштує 75 гривень. Інгредієнти: курятина, морква, огірок, помідор, капуста, лаваш і соус. До речі, заплативши додатково, можна додати у свою шаурму сир, кукурудзу та ще порцію м’яса. Час очікування — 5 хвилин, але серветку дали лише одну.

Загалом шаурма мала нормальний смак: соковитий лаваш не розм’якав, а м’ясо смачно замариноване. Але соус трохи перебивав смак усіх інших інгредієнтів. Ще мені додали кукурудзи, хоч я цього не просила і не доплачувала за неї. Тому будьте готові отримати щось у подарунок. 

“Спершу кава”

Заклад дуже затишний і комфортний, сюди справді хочеться прийти після насиченого дня. З першого погляду не скажеш, що у цій кав’ярні готують щось окрім кави і десертів.

Замовлення в мене взяли привітні баристи, які водночас працюють тут кухарями. Вибір був невеликий, тому взяла шаурму “chiken” за 75 гривень. Інгредієнти: лаваш, м’ясо, капуста, помідор, сир, морква та соус. Страву подали на тарілці.

Та настільки гарна шаурма ззовні, виявилася несмачною всередині. Лаваш був надто, наче чипси, засушеним, а кетчуп перебивав смак усіх інгредієнтів. Я навіть не відчула смаку м’яса. Це не виправдало жодних очікувань. 

“Шаурма у Ярика”

Це підвальне приміщення з кухнею та невеличким залом трохи нагадує генделик, але насправді тут готують шаурму. Зазвичай сюди складно встигнути прийти, щоб поїсти, адже коли закінчується м’ясо, власники одразу закривають заклад. А це зазвичай трапляється задовго до кінця робочого дня. Замовлення в мене брала приємна дівчина, яка уточнювала деталі, поки мою шаурму вже готували.

Я замовила маленьку, коштувала вона 80 гривень — найдорожча з Острозі. Інгредієнти: лаваш, м’ясо, капуста, морква по-корейськи, помідори, синя цибуля та соус. До речі, соус тут можна регулювати за рівнем гостроти, тому я обрала собі щось середнє.

Чекала біля 10 хвилин. Шаурму принесли на картонній тарілці та дали вдосталь серветок. Шаурма за розмірами майже не відрізнялася від стандартного розміру шаурми в інших закладах, хоч я замовила найменшу.

На смак вона й справді була негостра, але доволі пікантна, лаваш в міру просмажений. Особливо відрізнялося за смаком мариноване м’ясо. Мені сподобалося. 

“Family Fast Food”

Насправді, дотепер не знаю справжню назву закладу, але зробила висновок із напису на кіоску та із розмови з місцевими. Біля нього було доволі багато людей, схоже, це місце користується популярністю.

Та сісти і скуштувати шаурму не було де, її можна лише забрати з собою. Сам кіоск виглядає не надто охайно, хоча так і виглядають більшість кіосків. Мене обслуговувала приємна дівчина. Вона брала замовлення у клієнтів по черзі, коли попереднє вже готувалося, але видала їх усі одразу. Підозрюю, що чиєсь мʼясо недосмажилося.

А замовила я шаурму з куркою, яка коштувала 60 гривень. Ігредієнти: лаваш, соус, м’ясо, капуста, кукурудза. морква по-корейськи. Чекати на неї довелося 10 хвилин. Серветок тут також дали вдосталь.

Дегустація була ризикованою, тому що лаваш розклеївся. М’ясо було смачне, але воно зʼявилося лише на середині шаурми. Основну частину інгредієнтів складала капуста, а інших було надто мало, аби відчути їхній смак. А соус, як на мене, виявився майонезом, у який додали води. 

Домашня шаурма

Я склала список інгредієнтів, які найчастіше використовують, щоб приготувати шаурму:

  • лаваш;
  • куряче філе, замариноване у соусі;
  • морква по-корейськи;
  • огірок;
  • помідор;
  • пекінська капуста.

Взявши ціни на ці продукти із супермаркету “АТБ”, я порахувала, що велика домашня шаурма буде коштувати приблизно 95 гривень.

Я відвідала майже всі заклади в Острозі, в яких готують шаурму та провела огляд і дегустацію. Але обирати, у якому закладі їсти цю страву, лише вам. Смачного!

     Лілія Мочаліна