Активісти провели толоку зі збору сміття біля дамби

Активісти з Острога та Нетішина вийшли на толоку зі збору сміття біля Хмельницького водосховища 22 травня. Прибирання зініціювали організація молоді ППО ВП ХАЕС та ГО “Успішна молодь Нетішина”.

Представник ППО ВП ХАЕС Григорій Панасюк зазначає, що завданням акції було формування екологічної свідомості мешканців:

Основна мета — привернути увагу нашого суспільства до постійної проблеми засмічення природи. Так би мовити, формування екологічної свідомості. Кожен хоче зробити місто кращим, не тільки місто, а й околиці. Проте не всі для цього щось роблять. В основному люди тільки коментують, відпочивають, смітять. Хочеться трішки змінити свідомість людей, аби кожен, хто виїжджає на природу, взяв мішки, пакети і  прибирав після себе”.

До прибирання долучилося близько 20 людей. За 2,5 години вони зібрали 60 мішків сміття. 

Мені це болить. Я думаю, саме це основна ідея усіх людей, які сьогодні тут зібралися. Найболючіше питання — екологічне. Громада у нас велика, людей багато, але сьогодні долучилося не стільки людей, скільки було публікацій у певних ЗМІ і їх перерепостів”,— розповідає громадська активістка Тетяна Остапчук.

71-річний учасник толоки Валерій Козирчук розповідає, що дізнався про прибирання з газети. Каже, що вирішив долучитися, адже йому приємно бути корисним:

Для мене це важливо, бо я народився, виріс в Острозі. Я люблю і бережу своє місто”.

До слова, організатори забезпечили всіх учасників толоки засобами індивідуального захисту, питною водою, рукавицями та мішками. Також надали транспорт для вивезення сміття. 

Марія Нікітчук, Таїсія Савош

Фото: Альбіна Карман