Довідки про склад сім’ї більше не видаватимуть у Водоканалі

1
759
Реклама

Із 15 лютого 2018 року довідки про склад сім’ї будуть видавати НЕ в КП «Водоканал», а у Центрі надання адміністративних послуг міськвиконкому. Він знаходиться знаходит за адресою: м. Острог, вул. Максима Кривоноса, 32.

Довідка про склад сім’ї є необхідним документом для призначення багатьох видів державних допомог, субсидій, пільг та інших державних виплат.

Як коментує для Osroh.info прес-служба Острозької міської ради: «У ЦНАПі сформована електронна база мешканців міста і вони беруть ці повноваження на себе, внісши зміни до Положення про ЦНАП  (рішення міської ради від 26.01.18 № 590)».

Які відомісті включатиме довідка про склад сім’ї?

Наказ Міністерства праці та соціальної політики від 22.07.2003 №204 «Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за   призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім’ї або зареєстрованих  у житловому приміщенні/будинку осіб» регулює питання форми довідки та її змісту. Згідно з цим наказом, довідка про склад сім’ї включає в себе наступні відомості:

  • ПІБ власника (співвласника, наймача) житлового приміщення/будинку, члена житлово-будівельного кооперативу.
  • Адреса даної особи.
  • ПІБ усіх хто входить у склад сім’ї , їх родинні стосунки із власником, співвласником чи наймачем, дата народження, номер та серія паспорта або ж свідоцтва про народження.
  • Загальна кількість осіб.
  • Назва та адреса органу, до якого подається довідка.
  • Прізвище та підпис паспортиста.
  • Прізвище і підпис начальника.
  • Дата.

Які особливості треба знати при отриманні довідки?

Абзац 2 ст. 64 Житлового кодексу України передбачає, що до членів сім»ї наймача належать дружина наймача, їхні діти і батьки. Членами сім»ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом із наймачем і ведуть із ним спільне господарство.

Конституційний Суд України у п. 6 Рішення «Про офіційне тлумачення терміна «член сім’ї» від 03.06.1999 р. № 5-рп/99 (далі — Рішення КСУ) розрізняє членів сімей взагалі (відносить до них чоловіка або дружину, прямих родичів по низхідній і висхідній лініях — дітей і батьків) та членів сімей, які перебувають на утриманні або проживають із суб’єктами права (інші особи, що постійно мешкають з ними та ведуть спільне господарство, зокрема, не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв’язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки тощо). Обов’язковою умовою визнання їх членами сім’ї крім факту спільного проживання є ведення із суб’єктом спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.

Усі нормативно-правові акти можна знайти на сторінці.

Фото: lutsk.rayon.in.ua

Єлизавета НЕСЕН

Реклама

1 коментар

  1. “Як коментує для Osroh.info прес-служба Острозької міської ради: «У ЦНАПі сформована електронна база мешканців міста і вони беруть ці повноваження на себе, внісши зміни до Положення про ЦНАП (рішення міської ради від 26.01.18 № 590)».”

    Де в Острозькій міській раді ви знайшли прес-службу?
    І хто вам насправді дав коментар?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here