«Кримська діаспора Рівненщини» моніторитиме адвокатів

Громадська організація «Кримська діаспора Рівненщини» перевірятиме надання безкоштовного адвоката при затриманні.

Правозахисники розпочинають втілювати проект «Моніторинг надання послуг Регіональними центрами безоплатної вторинної правової допомоги при затриманні громадян».

Правозахисник та керівник проекту Ельвіра Шиліна пояснює:

“Річ у тім, що відповідно до законодавства, до кожного затриманого обов’язково повинен виїжджати адвокат від регіональних центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Це безкоштовно. Таку послугу гарантує держава”.

“Але проблема в тому, що про це не знають. Через свою непроінформованість затримані не викликають адвоката і, відповідно, не можуть поскаржитися на його відсутність. Так, за результатами одного з опитувань, яке проводили на Рівненщині торік, 57% жителів області не знають взагалі або мало знають про існування таких регіональних центрів і їх діяльність”.

“Саме тому оганізація вирішила сфокусуватися на моніторингу якості надання послуги обов’язкової присутності адвоката від Рівненського регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у разі затримання. Зокрема, ми проводитимемо опитування серед місцевих жителів, які потрапляли в таку ситуацію. Крім того, будемо займатися і просвітницькою роботою, щоб громадяни знали про свої права”.

Програма реалізується в межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу.

За матеріалами РадіоТрек