Межиріч проти приєднання до Острога

Межиріцька сільська громада проголосувала проти приєднання до Острога під час обговорення 1 вересня.

За результатами голосування абсолютна більшість присутніх (110 осіб) проголосувала проти об’єднання громад. “За” проголосували чотири особи. Остаточне рішення ще має прийняти сільська рада.

Зображення з Facebook

Обговорення ініціював сільський голова Межиріцької громади Микола Гурбенюк. На заході були присутні понад 100 мешканців із трьох сіл громади. Туди також запросили представників міської та районної рад Острога, а також радника з питань децентралізації Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування.

Під час обговорення голова РДА висловив думку про те, що села краще зможуть розпоряджатися своїм бюджетом, ніж у складі міської громади.

Представники Острога зазначають, що об’єднання громад могло б навпаки, покращити фінансове забезпечення маленьких сіл.

“На сьогоднішній день, якщо громада об’єднується, то є субвенція державного бюджету на ровиток села. Це тим громадам, які вперше об’єдналися або приєдналися. А якщо ми об’єднаємося у 20-му році, то я не впевнений, що держава дасть таку субвенцію у 21-му році…У чому перевага об’єднаної територіальної громади – на сьогоднішній день є дуже багато грантів, так би мовити, міжнародних, де можуть приймати участь тільки об’єднані територіальні громади. Тому що для міст обласного значення теж були гранти, але там було співфінансування – 30%”, – коментує ситуацію міський голова Острога Олександр Шикер.

Нагадаємо, що до Межиріцької сільської громади належать села Межиріч, Слобідка та Прикордонне.