Межиріч проти приєднання до Острога

0
7944
Реклама

Межиріцька сільська громада проголосувала проти приєднання до Острога під час обговорення 1 вересня.

За результатами голосування абсолютна більшість присутніх (110 осіб) проголосувала проти об’єднання громад. “За” проголосували чотири особи. Остаточне рішення ще має прийняти сільська рада.

Зображення з Facebook

Обговорення ініціював сільський голова Межиріцької громади Микола Гурбенюк. На заході були присутні понад 100 мешканців із трьох сіл громади. Туди також запросили представників міської та районної рад Острога, а також радника з питань децентралізації Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування.

Під час обговорення голова РДА висловив думку про те, що села краще зможуть розпоряджатися своїм бюджетом, ніж у складі міської громади.

Представники Острога зазначають, що об’єднання громад могло б навпаки, покращити фінансове забезпечення маленьких сіл.

“На сьогоднішній день, якщо громада об’єднується, то є субвенція державного бюджету на ровиток села. Це тим громадам, які вперше об’єдналися або приєдналися. А якщо ми об’єднаємося у 20-му році, то я не впевнений, що держава дасть таку субвенцію у 21-му році…У чому перевага об’єднаної територіальної громади – на сьогоднішній день є дуже багато грантів, так би мовити, міжнародних, де можуть приймати участь тільки об’єднані територіальні громади. Тому що для міст обласного значення теж були гранти, але там було співфінансування – 30%”, – коментує ситуацію міський голова Острога Олександр Шикер.

Нагадаємо, що до Межиріцької сільської громади належать села Межиріч, Слобідка та Прикордонне.

 

 

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here