На Рівненщині створили туристичний маршрут єврейською культурною спадщиною 

Громадська організація “Town Image Studio” разом з польськими партнерами “Brama Grodska” створили культурно-туристичний маршрут “Шляхами пам’яті”. 

Про це Оstroh.info повідомила ГО “Town Image Studio”.

Упродовж чотирьох місяців команда “Town Image Studio” працювала над створенням нового маршруту. Він об’єднує навколо теми єврейської культурної спадщини 6 міст Рівненщини: Рівне, Острог, Дубно, Корець, Клевань та Березне.

Карта надана організаторами проєкту

За допомогою маршруту, організатори сподіваються привернути увагу місцевих жителів та туристів до локального єврейського надбання як частини ї культурної спадщини області:

“Орієнтований цей маршрут не на євреїв, чи людей, які займається юдаїкою, а на простих українців, які не знають, що від єврейської культури є на Рівненщині. Зрозуміло, що багато хто чув про синагоги, чи кладовище. Проте саме тут виникає проблема розуміння, адже, прийшовши на єврейське кладовище, ти не зможеш прочитати жодний пам’ятника, бо все написано на івриті”, — розповів на презентації проєкту керівник ГО “Town Image Studio” Андрій Малюський.

Також організатори зазначають, що цей проєкт став для них можливістю продовжити справу острожанина Григорія Аршинова, який займався відновленням та популяризацією єврейської спадщини. 

У межах проєкту розробили туристичне маркування українською й англійською мовами та карту маршруту, яку можна знайти в туристично-інформаційних центрах Рівненської області. 

Фото надане оргганізаторами проєкту

Окрім цього, створили аудіогід українською та англійською мовами, тактильну копію зруйнованої синагоги в місті Березне та каталог єврейського кладовища в Острозі. 

Фото надане організаторами проєкту

Також, видали альбом з фотографіями та коротким описом знакових пам’яток єврейської історії Рівненщини.

Фото надане організаторами проєкту

Детальнішу інформацію можете дізнатися на сторінці проєкту у фейсбуці.