Острог. “915” (+Фоторепортаж)

Дев’ята ранку, а на вулицях міста вже людно. Це острожани і гості міста святкують 915-річчя Острога.  Програма святкування насичена численними  подіями та цікавими заходами, участь в яких міг взяти кожен охочий.

Свято розпочалося урочистими богослужіннями у всіх храмах міста. Впродовж дня відбувалася низка заходів у центральній частині міста, на замковій горі та у сквері ім. 40-річчя перемоги.
Серед найцікавіших було проведення ранкової гімнастики та спортивного забігу. Після чого гучний шум моторів картингових авто привернув до себе увагу не тільки хлопців, але і дівчат.

lO8vZpktIKk

Діти віком від 5 до 12 років вражали глядачів маневреною їздою на автомобілях.

Не обійшлося цього року і без традиційного ярмарку-виставки.

_AF2ReglAFc

Всі охочі могли придбати вишиванки, прикраси, сувеніри, посуд та солодощі.

З нагоди святкування музей Острозької академії спільно з відділом культури і туризму Острозької міської ради організували квест, в якому самі представники міської ради взяли участь. Метою останнього було знайти підказки на шляху до здобуття головного призу.

«Було завдання в підземеллі Острозької академії, найсміливіший із учасників повинен був зайти в середину зі свічкою, пройтися по певному маршруту в темряві, знайти монаха і отримати завдання. Також було завдання на розгадування загадок від мудреця. Було дуже цікаве завдання, яке ми придумали : порахувати сходи, які ведуть до храму, отримане число було останніми цифрами номеру телефону людини, яка давала наступну підказку. Було одне смішне завдання, де треба було підійти до охоронця Острозької академії і сказати кодову фразу «Пінгвіни просинаються опівночі»,
– розповідає організатор квесту Андрій Брижук.

Перемогла команда «Кулєгі», яка оперативно виконала усі завдання.

7dlD2f2-Gkw

Назар, однин із представників команди, охоче поділився з нами своїми враженнями:

«Було дуже цікаво, дуже багато цікавих завдань. Всього  команд було 5 і ми не думали, що переможемо, оскільки участь брала команда міської ради, вони були співорганізаторами цього квесту. По наших судженнях вони повинні були перемогти.  Але виявилося так, що ми прийшли першими, отримали перемогу та приз 400 гривень.»

Серед наймолодших гостей свята було проведено конкурс на найкращий малюнок крейдою. Маленьким художникам допомагали клоуни та казкові персонажі.

GGMct2EA6VY

Важливою подією був загальноміський парад, в якому взяли участь представники різних організацій та установ.

Продовжив програму святковий концерт, в якому взяли участь студенти Острозької академії, капела бандуристів під керівництвом Тетяни Єсіпової, гурт «Синтора» та баяніст Назарій Халанчук та інші.

3xijp3TR1y0

Театралізована вистава повернула глядачів у 1581р., коли була надрукована перша Острозька Біблія.

На завершення святкової програми гості слухали музичний колектив воїнів-афганців.

9qg0fu-AvqU

«Організовуючи свято ми намагалися максимально врахувати інтереси усіх верств населення від наймолодших і аж до людей похилого віку. Дуже хотілося б вірити, що нам це вдалося. Безумовно виникали труднощі технічного характеру, фінансового та організаційного, але ми старалися. Ми разом з командою бажаємо музики, бажаємо миру, душевності і здійснення мрій.»

поділилася своїми враженнями та побажаннями організатор дня міста Ольга Лозюк, начальник відділу культури і туризму виконавчого комітету Острозької міської ради.

Підготували: Басюк Володимир, Зінько Ольга, Веляник Наталія.