Острог у Facebook

Минув майже рік, відколи Президент України Петро Порошенко заборонив користування деякими російськими соцмережами та сайтами. Певний відсоток громадян обходить таке блокування за допомогою спеціальних програм та VPN-підключення. Але багато українців (у тому числі, острожан) «перейшли» із російських «ВКонтакті» та «Однокласників» до Facebook.

У Facebook є 4 групи*, які стосуються Острога та району, де містяни можуть ділитися інформацією, обговорювати певні питання чи пропонувати свої рішення  проблем.

Острог – місто очима мешканців

Аудиторія: 2 148 учасників;

Створена:  березень 2015 рік;

Група “Острог – місто очима мешканців”, існує найдовше зі всіх острозьких груп. Концепція групи полягає в тому, щоб учасники пропонували рішення певних проблем у місті, були більш ініціативними.

Творець групи Олег Ширяєв стверджує, що критикувати у спільноті потрібно нормально та об’єктивно, не ображати честі та гідності людини. Заборонено вживання ненормативної лексики та розміщення реклами. За це учасник може бути заблокованим та видаленим з групи.

Острог – європейське місто

Аудиторія: 1 828 учасників;

Створена:  вересень 2016 рік;

Група “Острог – європейське місто” – ще один майданчик для взаємодії острожан. Зазвичай тут обговорюють проблеми міста та діляться новинами. Адміністратори створюють опитування. Наприклад, нещодавно було створено опитування про те, кого учасники групи бачать на посаді нового мера Острога.

Код твого міста

Аудиторія: 2 422 учасників;

Створена:  січень  2018 рік;

Спільнота “Код твого міста” – це єдина група, яка присвячена не тільки Острогу, а й Нетішину, Славуті, Шепетівці.

За словами творця спільноти Романа Свинарчука, “Код твого міста” створена задля поширення новин, які будуть важливими для острожан та жителів району.

За короткий термін група стала найчисленнішою. Як відомо, в майбутньому планується комерційна діяльність.

Сучасний Острог

Аудиторія: 459 учасників;

Створена:  січень  2018 рік;

Виникла після тимчасового закриття спільноти “Острог – місто очима мешканців”.

“Група ще нова, ми на стадії розвитку. Призначена для обміну інформації, новин, ідей та пропозицій, для розвитку міста Острог. Девіз: “Активна громадська позиція – це наше сьогодення і наше майбутнє! Разом з Вами ми будемо робити Наше місто кращим для Наших дітей і для себе самих!”, – зазначила творчиня групи Іванна Тимощук.

*При створенні підбірки ми не враховували сторінки острозьких ЗМІ та комунальних закладів. Якщо ми пропустили якусь із відкритих острозьких спільнот, напишіть нам про це!

Денис ГАВРИЛЮК

Головне фото: Віра ВАЩУК