Острозькі історичні об’єкти внесли до списку “Великої реставрації”

Бюджетний комітет Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП—далі) вніс Острозькі історичні об’єкти до оновленого списку “Великої реставрації” 20 жовтня.

Про це повідомляє Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у фейсбук.

МКІП погодило субвенцію на комунальні об’єкти. Це означає, що найближчим часом буде профінансовано державою ремонтно-реставраційні роботи ще 26 культурних пам’яток з усієї України, серед яких 2 пам’ятки з Острога.

Програма має розширюватися, і сьогоднішнє погодження бюджетним комітетом розподілу субвенції на місцеві бюджети для реставраційних робіт на пам’ятках місцевого значення є підтримкою цієї довгострокової цілі. Комплексному збереженні української спадщини”, — наголосив Олександр Ткаченко.

У межах програми “Велика реставрація” в Острозі реалізовуватимуть такі проєкти:

  • Реставрація Башти Луцька ХVІ ст. – Музей книги та друкарства 
  • Протиаварійні роботи Вежі Мурованої ХІV ст.
  • Реставраційний ремонт Вежі Мурованої ХІV ст.

“Якщо проєкт “Велика реставрація” дійсно буде виконано так, як задумано, то це  можливість для міста стати Культурною столицею України, яка дбає про збереження культурної спадщини та розвиток сучасності. Що може бути кращим, за місце, де збережена історія. І якщо воно буде комфортним та сучасним, але зі збереженням тодішньої ідентифікації”, — зазначила керівниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міськради Ольга Стецюк.

Зазначимо,що острозька делегація вже презентувала проєкти, які отримали субвенцію під час пресконференції у Кабміні 11 жовтня. 

Богдан КОМАРОВСЬКИЙ