Відтепер порушників статуту навчального закладу можуть позбавити академічної стипендії

Міністерство освіти і науки України опублікувало «Проект постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до стипендійного забезпечення». Постанова набирає чинності з 1 січня 2017, але де-факто застосовуватимуть її з нового навчального року.

Остаточного порядку формування рейтингу для визначення стипендіатів ще немає.     Документ повідомляє, що «рейтинг складається за результатами останнього навчального семестру по кожному курсу і по кожній спеціальності (напряму підготовки) на підставі успішності з кожного навчального предмету (дисципліни) з урахуванням участі студента у науковій, науково-технічній діяльності (творчій активності для мистецьких спеціальностей), громадському житті та спортивній діяльності; при цьому складова успішності повинна складати не менше 90 відсотків рейтингового бала». Тобто у принципі формування рейтингу зміниться тільки те, що відтепер будуть враховувати досягнення у позааудиторний час, але ця складова становитиме 10%.

«Примірний порядок формування Рейтингу затверджується Міністерством освіти і науки», – написано у документі. Потім відповідно до цього порядку університет розробляє правила призначення академічних стипендій. Застосовувати їх зможуть тільки після затвердження вченою радою навчального закладу, яка погодить процедуру із органом студентського самоврядування та оприлюднить правила не пізніше ніж за тиждень до початку навчального семестру.

Ще однією новинкою є те, що перестати виплачувати академічну стипендію зможуть «у разі порушення стипендіатом вимог статуту (положення)  навчального закладу або правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, за обставин, визначених його статутом (положенням)».

Стипендії планують збільшити з вересня 2017 року. У ЗМІ повідомляють, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував стипендії в межах від 1600 до 2000 гривень. Проте у проекті постанови сказано, що учням професійно-технічних навчальних закладів пропонують 415 гривень на місяць, студентам вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» –  830 гривень на місяць. Для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр» стипендія буде у розмірі 1100 гривень на місяць.

Більш детально із «Проектом постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до стипендійного забезпечення» можна ознайомитись тут.

Фото: Intermedia Channel