Рада скасувала відповідальність за фіктивну підприємницьку діяльність

Верховна Рада ухвалила закон, що скасовує кримінальну відповідальність за здійснення фіктивної підприємницької діяльності 19 вересня.

З Кримінального кодексу виключать статтю 205 про фіктивне підприємництво. Відповідний Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України і Кримінального процесуального кодексу України відносно зменшення тиску на бізнес” (законопроєкт № 1080) прийнято на засіданні Верховної Ради.

За відповідний закон проголосували 347 депутатів.

Депутати вважають, що справи за «фіктивне підприємництво» найчастіше закінчувалися угодами зі слідством, а реальних вироків за цією справою майже не було. Скасування такої відповідальності має на меті покращити умови ведення бізнесу в Україні.

«Так, окрім самого факту наявності кримінальної відповідальності за вказане діяння, контролюючі органи використовують вироки і матеріали досудового розслідування (протоколи допиту директора суб’єкта підприємницької діяльності) у якості доказової бази під час притягнення до фінансової відповідальності за порушення норм податкового законодавства», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Ми запитали кандидата економічних наук та завідувача кафедри економічної теорії, менеджменту та маркетингу Івана Топішка про те, як може вплинути на підприємницьку діяльність даний законопроєкт:

«Із підприємницькою діяльністю потрібно дуже серйозно розбиратися. Варто лише подивитися, що відбувалося за роки незалежності: у нас найбільші підприємці – колишні в’язні, сини та куми президентів, прем’єрів, прокурорів. Тому тут потрібно поставити крапку і діяти згідно із Конституцією. Я думаю, що від прийняття цього рішення мало що зміниться. Треба щоб держава взяла в свої руки управління даною системою, пояснила, що усі рівновіддалені, але на сьогоднішній день, на превеликий жаль, я такого тренду не спостерігаю».

Нагадаємо, що в першому читанні за цей законопроєкт проголосували 365 депутатів.

Олена САВКОВА