Фільм «Острог: в тіні історії» зник із загального доступу: позиція режисера

Раніше оприлюднений на Youtube фільм «Острог: в тіні історії» видалили з мережі. Про це повідомили на сторінці, де було опубліковане відео.

У записі йдеться, що відео «більше не доступне через претензію щодо авторського права від «Національний університет «Острозька академія».

Режисер фільму Андрій Малюський у соцмережі «Вконтакті» поділився листом про видалення відео і підписав: «Ну значить будемо воювати».

 

Для Оstroh.info Андрій Малюський прокоментував ситуацію так:

«Ніякі документи, що затверджували б авторське право, не оформлялись, так як ніхто не міг запідозрити, що академія почне «війну» проти своїх же студентів.
Згідно чинного законодавства, НаУОА як заклад не має ніяких прав на цей фільм, оскільки він не створювався за завданням адміністрації ОА, а був власною ініціативою. Хоч у створенні фільму і були задіяні співробітники академії, проте створення фільму здійснювалось співробітниками академії в неробочий час. Із жодним з творців фільму не було укладено трудовий договір».

Варто зазначити, що фільм досі є на Youtube у профілі іншого користувача – Сергія Захарчука. Тут відео з’явилося на три дні раніше, ніж його опублікував сам режисер.

Позицію Національного університету «Острозька академія» ми опублікуємо згодом. Також дізнаємося, чому команду фільму звинуватили в порушенні авторського права.