Про що дебатували кандидати на посаду голови Братства спудеїв

5 березня в НаУ ОА відбулися дебати між  претендентами на посаду голови Братства спудеїв.

Цього року на цю посаду балотуються  студент та студдекан інституту права імені І. Малиновського Богдан Михальчук та Сергій Дорош – студент економічного факультету, який був головою Братства спудеїв у 2017 році.

Студенти ознайомилися з програмами кандидатів та ставили їм запитання.

Першим виступав Сергій Дорош. Він наголошував на тому, що за попередній рік здобув цінний досвід, зміг налагодити співпрацю з українською асоціацією студентів, організувати флешмоб до Дня ОА та почав активно співпрацювати з програмою «Еко Давн Острог».

«Напевно, всім цікаво, чому я балотуюся на посаду голови Братства спудеїв знову. Насправді, це все дуже просто. За рік ти тільки звикаєш, здобуваєш досвід, навчаєшся вирішувати різні нюанси. Хочеться продовжувати інші проекти, які ми розпочали за цей рік. За мене ми продовжимо цю роботу»,

– пояснює Сергій.

Кандидат відповідав на запитання від студенства:

Ви повідомляли, що до 20-річчя існування такої посади, як голова братства спудеїв, ви організуєте з’їзд екс-голів або запишете відео про те, як розвивалося братство. Як склалися справи з цим?

Насправді, цього не вдалося зробити через те, що багато екс-голів Братства спудеїв вже навіть не в Україні, дехто надто занятий. І коли ми оголосили про з’їзд, то на цю зустріч відкликнулися лише 2 людини. Саме тому ми не змогли втілити цей план в життя. Але я вбачаю перспективу у цьому.

Ви планували співпрацювати з Національним студентським союзом, чи вдалася ця співпраця та чому ні?

Справи з цим зараз досить погано склалися. Тому що Національний студентський союз взагалі не хоче з нами співпрацювати і не виходить на зв’язок. Набагато легше звязатися з Українською асоціацією студентів. Але я планую продовжувати намагатися звязатися з ними. Від цієї співпраці я планую отримати національний досвід студентського самоврядування, можливо підключити інші університети до спільних проектів, заходів тощо.

На початку свого терміну ви планували досягнути компромісу в питанні куріння серед дівчат в академії. Чи вдалося вам досягнути цього компромісу?

– На жаль, заборона куріння серед дівчат вирішена статутом академії і вплинути на це не може навіть Братством спудеїв, саме тому компромісу досягнуто не було.

Також, Сергій Дорош, якщо його буде обрано на другий термін, обіцяє розвинути ідею студентської Ліги сміху та ще декілька ідей щодо культурного життя університету.

Наступним із доповіддю виступав Богдан Михальчук. Він ознайомив студентів зі своєю програмою, а також представив свою команду, у складі якої – керівниця Острадіо Катерина Даценко та студдекан гуманітарного Владислав Данильченко.

Богдан теж отримав декілька запитань від студентів та від свого опонента – Сергія Дороша.

У твоїй програмі прописаний пункт фандайзингу та заохочення волонтерів грошовими преміями. Як це буде діяти?

Система френдайзінгу полягає у тому, що на кожному факультеті збирають кошти. І досить часто ці кошти перевищують те, що збираємо ми. Саме тому я пропоную ці кошти пропускати через Братство спудеїв і виділяти їх на нові проекти, розвиток ідей та заохочення волонтерського корпусу. Що стосується підрозділу фандрайзингу, то залучення коштів планується шляхом знаходження постійних спонсорів.

Ви хочете захищати права студентів. Так як ви ставитеся до того, що вхід в гуртожиток після 12 години обмежують? Чи плануєте ви захищати право студентів на вільне відвідування гуртожитків?

Хочу зазначити, що обмеження – це рішення студентської ради. Але, якщо виникають питання, які неможливо вирішити без втручання Братства спудеїв, то, звичайно, я готовий клопотати і вирішувати ці питання демократичним мирним шляхом.

 Як ви плануєте підвищити активність студентів? Чи є у вас якісь плани щодо цього, тому що, як самі бачите, досить важлива зустріч – дебати щодо вибору голови Братства спудеїв, а в аудиторії менша половина заповнених місць.

Ну, на мою думку, потрібно все таки частіше організовувати зустрічі зі студентами, спілкуватися з ними. Усі ми розуміємо, що існує ланцюжок: ректорат – Братство спудеїв – старостат – студенти. І його досить просто розірвати, але зі свого боку можу сказати, що Братство спудеїв буде робити все, щоб вчасно повідомляти студентів про різні заходи, зустрічі, тренінги тощо. І так ми будемо піднімати активність студентів.

На завершення екс-голова Братства спудеїв Михайло Онуфер дав поради обом кандидатам та поділився своїм досвідом роботи в Братстві.

«Я знаю і Богдана, і Сергія, вони, безперечно, молодці, і в кожному з них я бачу голову Братства спудеїв. До якої кандидатури прихильний я – не скажу, але голосувати однозначно буду, тому що саме для цього прибув до Острога»,

– коментує екс-голова.

Нагадуємо, що голосування за кандидатів відбудеться 14 березня.

Софія ГРИЗОВСЬКА

Фото авторки

One Reply to “Про що дебатували кандидати на посаду голови Братства спудеїв”

Байда Дмитро

Салют
Вкажіть, будь ласка, в матеріалі на початку, що Богдан – студдекан. Бо трошки применшення його досвіду виходить. Навіть за Катерину Даценко та Данильченка сказали. Трошки дисбалансик

Comments are closed.