13 мотивуючих цитат Стівена Гокінґа

14 березня на 77 році життя помер відомий фізик-теоретик Стівен Гокінґ.
Учений страждав на захворювання мотонейронів, бічний аміотрофічний склероз, перші прояви якого виявилися у 21 рік. Він був паралізованим та міг спілкуватися тільки за допомогою комп’ютера, але продовжував займатися наукою. Тому Ostroh.Info підготувало підбірку його мотивуючих цитат.

1. Дуже важливо просто не здаватися.

2. Перспектива рано померти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.

3. Ми всього лише розвинені нащадки мавп на маленькій планеті поряд з нічим не примітною зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими.

4. До того, як мені поставили діагноз, життя здавалося нудним. Здавалося, у ньому немає нічого такого, чим варто було б зайнятися. Вийшовши з лікарні, я відчував себе приговореним до страти і раптом зрозумів, що я дуже багато чим міг би зайнятися, якщо б виконання вироку відклали.

5. Тепер я відчуваю себе щасливішим. Раніше життя здавалося мені нудним.

6. Якщо я і хочу кудись потрапити, то це місце точно знаходиться не на Землі. Воно в космосі. Якби я був кимось на кшталт Білла Гейтса, я б орендував космічний корабель. Це обійшлося б в якихось пару сотень мільйонів доларів.

7. Коли мені виповнилося 12, один з моїх друзів посперечався з іншим на мішок цукерок, що з мене нічого не вийде. Не знаю, чи була вирішена ця суперечка і на чию користь.

8. Я поняття не маю, який у мене IQ. Ті, кого цікавить їх IQ, – просто невдахи.

9. Там, де є життя, є надія.

10. Із розвитком нових технологій і появою чудових космічних телескопів ми стали дізнаватися про Всесвіт дивовижні речі. І ось гарна новина: тепер нам відомо, що Всесвіт продовжить розширюватися з постійно зростаючою швидкістю, а час обіцяє тривати вічно, принаймні для тих, кому вистачить розсудливості не попасти в чорну діру.

11. Мабуть, є щось дуже незвичайне у тому, що Всесвіт обмежений, але ще незвичайніше те, що, можливо, його кордонів немає зовсім. І не повинно бути межі знань людини. Ми всі різні. І яким би жахливим не здавалося життя, завжди знайдеться те, у чому можна досягти успіху.

12. Деякі люди звинувачують за атомну бомбу Ейнштейна, оскільки він відкрив співвідношення між масою і енергією, але з таким же успіхом можна звинувачувати Ньютона в аварії літаків, оскільки він відкрив гравітацію.

13. Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.

Нагадаємо, що Стівен Хокінґ мав 12 почесних нагород, був членом Британської наукової Королівської спілки та Академії наук США. Він займався вивченням проблеми первинного стану Всесвіту, теорією Чорних дір та посідав восьме місце у рейтингу «100 геніїв сучасності».

Софія ГРИЗОВСЬКА

Фото