“Весела” поїздка або маловідомі права пасажирів Укрзалізниці

У подорожах поїздом можна натрапити на багато незручностей. Проте знання своїх прав може зробити поїздки зручнішими та економнішими.

На що мають право пасажири поїздів Укрзалізниці?

1. “Халявна” вбиральня

Уявімо, що пересічна студентка Острозької академії Оксана Коваленко повертається в Острог із Дніпра. На залізничному вокзалі дівчині закортіло скористуватися послугами туалету. Оксана скористувалася ним безкоштовно, бо має свій проїзний квиток. Туалет не вокзалах для пасажирів безкоштовний.

2. Економити час та гроші

Дівчина вирішила не чекати свого поїзду і виїхати раніше на декілька днів. Це їй теж вдалося, бо в іншому поїзді того самого маршруту були місця. Доплачувати за це не треба.

3. Заскочити не туди

Зупинка була недовгою, і Оксана не встигла заскочити в 13-тий вагон, але зайшла в 2-гий. Провідниця провела її через тамбури.

4. Орфографія – не проблема

На квитку дівчини було написано “КовалЄнко”. Це не стало перешкодою.  У разі розбіжності між даними документа, що засвідчує особу, на одну букву у прізвищі або на одну цифру в номері пасажир все одно допускається до проїзду.

5.  Насолоджуватися свіжим повітрям

На станції “Знам’янка” Оксана вийшла “провітритися”. Поїзд поїхав без неї. Вона звернулася до каси, їй видали безкоштовно інший квиток. Дівчина мала право відновити дію квитка на інший поїзд за умови доплати вартості плацкарти протягом 24 годин.

6. Вижити на верхній поличці

Нове місце виявилося верхнім. Студентка попросила безкоштовний ремінь безпеки, щоб не випасти під час сну.

7. Хворіти і лікуватися

Від цих пригод у дівчини розболілася голова. Провідник надав їй пігулки й воду. У вартість квитка входить користування гарячою водою та необхідними медикаментами.

8. Солодкі сни

Провідник забув розбудити студентку на станції “Острог”. Вона прокинулася в Ковелі. Їй надали безкоштовний квиток на відповідну станцію, адже розбудити при під’їзді до кінцевої станції –  прямий обов’язок провідника.

9. Романтичні прогулянки

У дорозі Оксана познайомилася з Василем. Його зупинка була в Рівному. Вона теж вирішила зійти з поїзда на тиждень і пожити у Василя. Дівчина показала свій квиток у касі на станції в Рівному. У ньому проставили відмітку про зупинку протягом 3 годин з моменту прибуття на станцію поїзда. За це вона сплатила лише вартість плацкарти. Пасажир має право робити зупинку на шляху прямування з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб.

10. Постільну білизну прибирають ті, кому за це платять

У вагоні наступного поїзда провідниця сказала здавати постіль, але  дівчина наголосила, що прибирання постільної білизни входить у посадові обов’язки провідника, і  безперешкодно вийшла на станції Острог.

Якщо ж працівники Укрзалізниці не вірять, що ви знаєте про свої права, ви можете знайти правове підтвердження на цьому ресурсі (може довго завантажуватися з мобільних пристроїв) або у Правилах поведінки громадян на залізничному транспорті, Правилах перевезення пасажирів, посадовій інструкції стюарта/провідника (розміщується у вагоні, часто дрібним шрифтом).

Анна ДІКУН

Фото: cheap-trip.ua