Батькам новонароджених спростили оформлення заяв про допомогу

Спеціальний електронний сервіс для батьків новонароджених запрацював з 10 березня. Він дозволяє можна оформити заяву про допомогу онлайн.

„Механізм призначення цього виду допомоги діяв єдиний і класичний: потрібно було прийти до органу соціального захисту, вистояти в черзі , вислухати „вас тут не стояло, зайдіть завтра, бо  в нас неприйомний час..” і таке подібне. Молодим батькам потрібно було понервуватись, врешті-решт потрапити на прийом, написати заяву, піти в банк зареєструвати рахунок, повернутись і повідомити про цей рахунок і т. д. Для того, щоб увесь процес скоротити, спростити, поліпшити, ми пішли шляхом електронної реєстрації відповідної заяви”,  – прокоментував під час  прес-конференції  міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Також скоротилась і кількість документів, що вимагаються від суб’єктів звернення. А саме – не вимагається копія свідоцтва про реєстрацію.

Електронна послуга вже доступна на офіційному сайті Мінсоцполітики за адресою e-services.msp.gov.ua , а також, згодом, буде доступна на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua . Електронні форми з автоматичною перевіркою введених даних та інтерактивними підказками мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

« Зроблено ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в Україні. Адже доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні соціальні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни», – коментують Мінсоцполітики.