Як працюватиме надання соціальних допомог з 1 січня?

Управління соціального захисту населення Острозької райдержадміністрації зупинило прийом документів на призначення всіх видів державних соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій та пільг з 21 грудня 2020 року.

В Управлінні повідомляють, що це пов’язано з адміністративно-територіальною реформою. Таке рішення вони були змушені прийняти задля забезпечення стабільності роботи, тому що до 1 січня всі особові справи потрібно передати в Управління праці соціального захисту населення Острозької міської ради.

“Необхідно до 01.01.2021 забезпечити передачу особових справ отримувачів соціальної підтримки відповідно до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги”,— вказано в листі Міністерства соціальної політики України до Управління соцзахисту.

Начальниця Управління соціального захисту Острозької райдержадміністрації Олександра Макарук каже, що прийдеться передати близько 13 тисяч особових справ отримувачів різних видів соціальних державних допомог, пільг та субсидій. І хоча з 21 грудня процес призупинено, громадяни звертаються з різними питаннями, які спеціалісти Управління розглядають і вирішують по можливості.

На спільній нараді Рівненської ОДА, керівників РДА та територіальних громад заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська відзначила: “З 1 січня 2021 року функції управлінь соцзахисту переходять на рівень територіальних громад. І жоден мешканець не повинен відчути погіршення у тому, що вони мають на сьогодні. Люди мають продовжувати отримувати соцгарантії, зокрема щодо призначення та виплати державних соціальних допомог, пільг, житлових субсидій та інших послуг“.

Тобто, оформлення документів на призначення соцдопомог з 1 січня має перейти до повноважень новоутворених територіальних громад.

До слова, щоб налагодити таку роботу потрібно використовувати програму “Соціальна громада”. Рівненська ОДА повідомляє, що наразі лише чверть громад області підключилися до цієї платформи. А вже з 1 березня така робота має бути повністю налагодженою.