Як у Межирічі святкували День Соборності (ФОТО)

22 січня в селі Межиріч Острозького району відбулися урочистості та концерт з нагоди Дня Соборності України.

Свято розпочалось із зустрічі офіційних делегацій Острозького та Ізяславського району у селі Кам’янка, на межі Рівненської та Хмельницької областей.

Делегацію від Острозького району представляли голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович та голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька.

Представники делегацій обмінялися короваями та привітаннями один із одним.

Продовжилось святкування у селі Межиріч, на базі НВК «Межиріцька ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ».

У школі представників делегацій зустріли голова Межиріцької сільської ради Микола Губернюк та директорка навчального закладу Лідія Дубінчук.

Відкрили свято «Моя Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг» учні школи, виконавши патріотичний танцювальний флешмоб.

«Найкращий вчитель в житті – це історія. Вона показує, що роз’єднанням ми не можемо досягнути нічого. Сьогодні ми святкуємо День Соборності України. Століття тому державні мужі зрозуміли, що тільки в єдності, тільки разом ми можемо протистояти ворогу. На Сході України відбуваються подібні події тим, які відбувалися сто років тому. В нас війна. Нас хочуть роз’єднати. І їм це не вдасться, бо ми завжди пам’ятаємо та шануємо нашу історію. Сьогодні дуже приємно бути поряд із нашими земляками, з якими ми традиційно зустрічаємось. Так склалося історично, що тоді кордон проходив по Острожчині, по річці Вілія. Одна сім’я була розділена різними державами. Сьогодні ми відзначаємо це свято. Я бажаю, щоб у нас побільше було таких свят»,

– звертається до присутніх голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович.

«Хтось з Ізяславського району, хтось із Острозького. Ми всі однакові. Чим ми відрізняємося? Звісно, ми різні за віком, зовнішністю, проте всі ми – українці»,

– зазначає голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков.

«Важливо ту історичну та політичну значимість, яку має наше сьогоднішнє свято, пронести через свої бажання та вчинки. Хочу сказати, що Межиріцька земля зберегла пам’ятки цих історичних подій. Кожен має вкласти свою цеглину, будуючи міцну Україну»,

– стверджує голова Межиріцької сільської ради Микола Губернюк.

Опісля виступили учасники концерту «Моя Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг».

Крім учнів Межиріцької ЗОШ, участь у святі взяли народний аматорський квартет «Оксамит» Острозького районного будинку культури, ліцеїсти Острозького обласного ліцею-інтернату, учні НВК «Кутянківська ЗОШ I -III ст.-дитячий садок».

Нагадаємо, День Соборності святкується в Україні щорічно 22 січня з 1999 року.

Денис ГАВРИЛЮК

Фото автора