Готові трохи потанцювати? – Я гатов. Другий день фестивалю “Ї”

Розпочинається другий день мистецького фестивалю “Ї” у Тернополі, ми розглядаємо програму біля драмтеатру. Перша подія – дискусія про розвиток української книги – буде у “євростудії ТНЕУ”. Запитуємо у хлопця поряд, чи не знає, де це.

– А я щойно приїхав, ще не розібрався. Але я теж на фестиваль, тому побачимося ще, – махає рукою та біжить до театру, певно, за фестивальним браслетиком.

Євростудію знаходимо швидко, там письменники та видавці вже обговорюють книгодрукарство в Україні, Білорусі, Норвегії.

“У Норвегії зараз найбільш популярні детиктивні історії,” – розповідає норвезький автор Ерлінг Кіттельсен.

Після дискусії кілька авторів презентують нові книжки в інших локаціях – Бункермузі, книгарні “Є”, драмтеатрі. Коли виходимо трохи прогулятися містом, часто бачимо людей з “ї-шними” браслетиками – ніби своєрідне маркування.

Музичну сцену сьогодні відкриває Христина Халімонова.

“Ага, це інструкція з налаштування, зараз я розберуся,” – жартує дівчина, налаштовуючи інструмент. Публіка схвально аплодує.

Також для відвідувачів приготували виставу “Альберт, або найвища форма страти” – про злодія, що продав душу дияволу, але угода чомусь не спрацювала. Вистава з трьома акторами, львівським гумором та тонкою графікою.

“Зазвичай ми приходимо, трясемо волоссям та йдемо, але ви – інтелігентніша публіка,” – цими словами розпочинається акустичний виступ гуцул-метал гурту “Карна”.

Після кількох ліричних пісень – популярна “Паті на Прикарпатті”. Соліст подякував за майже мільйон переглядів на Ютубі та запитав:

– Готові трохи потанцювати? 

– Я гатов, – кричить хтось у першому ряду.

Тим часом поціновувачі електроніки очікували на виступ інді, електро-поп-гурту “Kadnay” – учасників цьогорічного нацвідбору на “Євробачення”.

Інші моменти другого дня фестивалю ми зафіксували на фотографіях. А про фінал читайте згодом.

Марія ОЧЕРЕТЯНА

Фото авторки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мистецький фестиваль “Ї”: початок