Екс-журналістка Ostroh.Info стала фіналісткою “Самовидця”

Колишня журналістка Ostroh.Info, студентка Острозької академії Світлана Моренець стала  фіналісткою 7-го Конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець».

«”Самовидець”— це єдиний в Україні конкурс художніх репортажів. Це можливість заявити про себе абсолютно кожному. Тут немає значення, скільки тобі років, який у тебе досвід та за кого ти будеш голосувати. Важливий тільки твій текст. А тут вже все залежить тільки від тебе, твого бажання, умінь та наполегливості. Цей конкурс відкриває Україні нові імена та розвиває жанр художнього репортажу, якому в нас точно бути», – ділиться журналістка.

Тема 7-го «Самовидця» — «Життя у місті». Світлана стала фіналісткою з репортажем про Крим.

«Я подумала, що не хочу писати про якесь одне місто, що хочу розповісти щось більше. Тому просто взяла намет, рюкзак, спальник, блокнот і поїхала автостопом до Криму. Отож, мій репортаж — це подорож окупованим півостровом. Від міста до міста. Головні персонажі — люди, яких я зустрічала дорогою, до яких сідала в машини та з якими перетиналася на вулицях. Це випадкові, емоційні та іноді провокативні розмови й ситуації, до яких я не завжди була готова».

Цього року на конкурс надійшли 97 робіт. Тексти десяти фіналістів та п’ять робіт зі спецвідзнакою від журі вийдуть окремою збіркою репортажів у видавництві «Темпора». Автори трьох найкращих репортажів отримають грошові призи. Їх імена стануть відомі на церемонії нагородження, що відбудеться 22 березня в Києві.

Читати про подорожі Світлани можна в її Інстаграмі та Телеграмі.