В Україні стартувала Національна програма цифрової освіти

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія» запрацювала в тестовому режимі 21 січня .

Офіційна презентація освітньої онлайн-платформи відбудеться 30 січня. Про це повідомляє  міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй фейсбук-сторінці. Навчання цифровій грамотності проводитиметься у форматі освітніх серіалів.

Зараз на сайті доступні 3 серіали: базовий із цифрової грамотності, для вчителів , для батьків «Онлайн-безпека дітей». Кожен  серіал веде окремий зірковий гість. Запрошеними ведучими стали: народна артистка України Ольга Сумська, телеведуча Марія Єфросініна,  телеведуча Надія Матвєєва та український режисер Руслан Ханумак.

Для початку онлайн-платформа пропонує користувачеві пройти тест на загальну цифрову грамотність.Це допоможе визначити   рівень обізнаності. Після кожної серії також передбачене тестування на закріплення вивченого. По закінченню перегляду освітнього серіалу на користувача чекає фінальний тест. За його результатами  видається електронний сертифікат. Про це повідомляють на офіційному сайті Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

«Незабаром стануть доступними ще 5 категорій курсів. Щомісяця тут з’являтиметься новий серіал!», –  написано на сайті національної онлайн-платформи «Дія». Нові курси будуть розраховані на категорію більш обізнаних громадян.

«Мета: навчити 6 000 000 українців за 3 роки». – зазначає віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці в соцмережах.

Варто зазначити, що онлайн-платформа в тестовому режимі працює  день, проте число людей, які нею користуються зросло до 28 322 осіб.

До слова, з допомогою додатку “Дія” водії можуть заплатити за порушення ПДР онлайн. Детальніше читайте тут.

Анастасія Грунтківська