В Україні ввели в обіг нову банкноту (опитування)

Національний банк України ввів у обіг нову купюру номіналом  1000 гривень 25 жовтня. Це – найвищий номінал банкноти в Україні, зазначає голова Національного банку України Яків Смолій.

На фронтальній стороні купюри зображено портрет Володимира Вернадського.

“Його обрали за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – пояснює Яків Смолій.

На зворотній стороні  зображено будівлю Президії Національної академії наук України.

За словами Голови Національного банку, основними перевагам введення в обіг нової банкноти є підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат на виготовлення  банкнот.

«Як показує світова практика, держава вводить в обіг банкноти великим номіналом у випадку гіперінфляції з реальним або очікуваним підвищенням цін. Мабуть, це перше, що відлякує багатьох людей, коли вони чують про появу купюри 1000 гривень. Доцільність введення нової банкноти номіналом 1000 гривень аргументується зручністю в готівкових розрахунках та економією коштів на випуск. Як на мене, такі дії керівництва Національного Баку України дещо суперечать попереднім заявам про плани розвивати безготівкові платежі та провокують розмови про можливу девальвацію гривні через недостатню інформаційну кампанію», – розповідає для Острог.інфо випускник Острозької академії, радник з питань комунікації Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Волохатий.

Нагадаємо, що у 2019 році НБУ планує також ввести в обіг монету номіналом 5 гривень.

А як ви ставитеся до появи нової купюри? Пройдіть наше опитування та поділіться думкою.

 

Анастасія ВОЛИНСЬКА