Законопроєкт про компенсацію виплат: що зміниться?

Кабмін передав до Верховної Ради законопроєкт про компенсації за затримки виплат. Проєкт схвалили на засіданні Ради 24-го січня.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Кабмін передав до Ради законопроєкт „Про внесення змін до статті 2 Закону України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати”.

Міністерка Юлія Соколовська зазначає, що законопроєкт повинен мінімізувати корупційні ризики, оскільки більш чіткою буде адміністративна процедура прийняття рішень.

Мінсоцполітики пояснює, що основні зміни полягають у встановленні чіткого переліку виплат, за затримку яких передбачають компенсацію. При цьому механізм виплат не змінюється і враховує інфляцію за період їх затримки.

Нагадаємо, законопроєкт встановлює такий перелік грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких проводиться їх компенсація:

– пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням доплат, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

– соціальні виплати;

– стипендії;

– заробітна плата (грошове забезпечення);

– сума індексації грошових доходів громадян.