Ліки за програмою “єПідтримка”: як це працює в Острозі?

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми “єПідтримка” на купівлю лікарських засобів. Українці віком від 60 років можуть витрати 1000 гривень за вакцинацію від Covid-19 на ліки в аптеках з 24 січня. 

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я 

Журналіст Острог Інфо дізнавався в яких аптеках Острога можна витратити тисячу на ліки й які з цим можуть виникати проблеми. 

У яких аптеках Острога можна витрати тисячу?

Хто може купувати ліки?

Лікарські засоби в межах програми можуть купувати українці та українки від 60 років. Потрібно пройти базовий курс щеплення від Covid-19 та мати створену віртуальну або фізичну картку єПідтримки

Кошти можна витрачати в аптечних закладах та інтернет-аптеках виключно на лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом, так і без нього. Банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. 

Однак в Острозьких аптеках кажуть, що є випадки, коли виникають проблеми з оплатою ліків через програму “єПідтримка”.  

Фармацевтка аптеки “D.S” розповіла, що багато людей приходять із не до кінця оформленими картками:

“Дооформлення картки займає 15-20 хвилин, поки всі данні ввести, а ми не маємо на це часу… Хто вже такий дуже старий, то допомагаємо, але самі розумієте, зараз такий великий наплив людей. В цілому, хто має внуків чи діти більш розуміються на цьому, то приходять і розраховуються нормально”.

Також деякі острожани та острожанки не мають змогу купити ліки за програмою “єПідтримка” через відсутність NFC-чіпу у смартфоні (безконтактна функція оплати) або взагалі не мають мобільного пристрою. Про одну з таких ситуацій розповіла фармацевткиня аптеки “Рівнеліки”:

“Приходила жінка-пенсіонерка, розповідала, що їй не можуть видати банківську картку для тисячі, бо в неї не сучасний телефон. І вона каже, що не може купити собі новий телефон та зробити оцю Дію для отримання карти”. 

На сайті Дії зазначено про розробку варіантів виплат тисячі за вакцинацію від Covid-19 без мобільного пристрою. Наразі можна отримати пластикову картку єПідтримки в Альфа-Банку та Monobank. Але все одно доведеться робити запит на отримання коштів в застосунку “Дія”.

Нагадуємо, раніше журналіст Ostroh.info дізнавався як отримати тисячу за програмою “єПідтримка” та де її витратити в Острозі.