У спеціалізованій школі-інтернат діти повноцінно миються тільки раз на тиждень

Недостатньо особистого простору, відсутність душових кабінок, недотримання санітарно-гігієнічних вимог. Такі порушення виявили в Острозькій спеціалізованій школі-інтернаті № 2 І-ІІ ступенів, повідомили на сайті Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У закладі встановили не один недолік. Наприклад, щоб дістатися від спальних до навчальних корпусів, дітям потрібно переходити дорогу. А, за словами представників комісії з перевірки, діти часто йдуть до школи без супроводу дорослих.

Також школярі в чотирнадцятьох живуть у кімнатах, які розраховані на 4 людей. Миються раз на тиждень у лазні, бо у спальному корпусі відсутні душові кабіни. А для 120 дітей, які там начаються,  у двох санітарних кімнатах є лише чотири умивальники. У спальнях не вистачає меблів: приліжкових тумбочох, шаф для одягу і стільців.

Не все добре і в харчовому блоці. Там моніторингова група виявила порушення санітарно-гігієнічних вимог щодо роздільного зберігання м’яса та рибних продуктів.

У школі-інтернаті вчаться діти з тяжкими порушеннями мовлення, із затримкою психічного розвитку. Перевіряли навчальний заклад вже не вперше. На сайті секретаріату зазначають, що попердні зауваження у школі майже не врахували:

В інтернаті на виконання рекомендацій, наданих під час попереднього візиту, лише належним чином обладнано медичний ізолятор“.

У секретаріарті омбудсмена повідомляють, що  адміністрація школи неодноразово зверталася з цього приводу до керівництва Рівненської обласної ради, розроблялася проектна документація, однак проект так і не профінансували.

Фото: Google maps