Безоплатну вторинну правову допомогу зможуть отримати більше громадян

З 5 січня 2017 року у законодавстві розширили коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зміни до до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» внесли за допомогою Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Острозьке бюро правової допомоги повідомляє, хто саме має право на цей вид правової допомоги:

“Зокрема, тепер право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги отримали внутрішньо перемішені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань“.

Також підвищили поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Відтепер враховуватимуть середньмісячний дохід особи, а не сукупний дохід сім’ї. Людина зможе отримати допомогу, якщо її дохід не буде більший, ніж 2 прожиткові мінімуми. Інвалід матиме право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Острожани на жителі району можуть отримати безоплатну правову допомогу у Острозькому бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою м. Острог, пр. Незалежності, 9.

Графік роботи Острозького бюро правової допомоги: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 год., сб, нд. – вихідні дні. Тел. (03654) 22040.

Довідка: “Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

  • захист від обвинувачення;
  • здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів процесуального характеру“.

Фото: Новини Полтавщини