Острозька академія та військовий ліцей не поділили приміщення

“Руки геть від ліцею!”, – з таким гаслом прийшли під стіни  Національного університету “Острозька академія” працівники “Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою” та небайдужі  10 січня.

Учасники мітингу просять не забирати спальний корпус у ліцею. Приміщення перебуває на балансі НУ “Острозька академія”. Університет здає його в оренду, проте її термін закінчився ще 7 січня.

На сторінці військового ліцею у Facebook   повідомляють, що упродовж 2016 року НУ “Острозька академія” подав вісім позовів та скарг у різні судові інстанції щодо розірвання договорів оренди, проте жодну з них суд не задовольнив.

Нам дуже прикро з того приводу, що протягом останніх семи років наш ліцей, маючи визнання, авторитет і вагомі професійні здобутки, змушений боротися за своє існування. Постає питання моральності та адекватності тих, хто множить такі судові позови у той час, коли державні програми, урядові постанови говорять про сприяння військовій освіті та військово-патріотичному вихованню учнівської молоді”, – написали у зверненні випускники ліцею-інтернату.

Натомість Петро Кралюк, перший проректор з навчально-наукової роботи НУ “Острозька академія”, на своїй сторінці у Facebook розповів, що до адміністрації університету упродовж протестної акції ніхто не підходив та вимог не висував.

Є в Острозі ліцей з посиленою військовою і фізичною підготовкою. І сей ліцей отримує грубі гроші з обласного бюджету. Керівництво ліцею практично нічого не зробило, щоб продовжити термін оренди і вирішити це питання в юридичній площині”, – повідомив Петро Кралюк.

Колектив батьків ліцеїстів повідомляє, що термін оренди інших чотирьох будівель, розташованих у військовому містечку, наданих в користування ліцею-інтернату, відповідно до рішень судів закінчується у 2024-2025 роках.

Подальшу долю приміщення будуть вирішувати у суді 16 січня.

Фото: Острозький військовий ліцей