Реакція на ситуацію з Подвишенним — не помилка, а робота. Звернення головної редакторки Острог Інфо

Нещодавно наша редакція Острог Інфо відреагувала на ситуацію зі звинуваченням аспіранта ОА у згвалтуваннях. І частина читачів сприйняли наші публікації гостро й не зовсім коректно. 

Ми вдячні читачам за те, що нас читають, що сайт має відвідуваність, що наші дописи набирають поширень у фейсбуці. Але часом у нас бувають непорозуміння. Тому хочу пояснити позицію редакції.

Ми вважали за потрібне відреагувати на ситуацію, оскільки Олександр має стосунок до академії, відповідно має контакт зі студентками навчального закладу. У заголовку ми вказали соціальну роль героя “аспірант ОА”, керуючись географічним наближенням. Так ми локалізуємо новину, бо для Острога він аспірант. Для Рівного — місцевий активіст тощо. 

Коли ми публікували перший матеріал про цю ситуацію, то наша журналістка взяла коментар в Олександра, щоб він міг озвучити свою позицію. Таким чином ми забезпечили в матеріалі дотримання журналістських стандартів та повноти матеріалу. 

Щодо інформаційного запиту: запит — це нормальне явище, яке не створене з метою поширювати якийсь скандал. Ми подаємо запити, щоб дізнатися або перевірити інформацію. Якщо ми допустили в ньому помилку, то це наша вина і наша проблема. Зробити запит для себе може будь-який громадянин, 19 стаття Закону “Про доступ до публічної інформації” це дозволяє. 

Також варто пояснити, що ілюстрації матеріалів — це не завжди звичайні фото когось чи чогось. До ілюстрації часто застосовують додатки, технології, тобто працюють над візуалом та подачею певної картинки. І це нормально. Ви можете побачити такі фото, наприклад, на новині про “жовту” зону. Так само застосована робота над візуалом на одній із новин про звинувачення у згвалтуванні. Частина читачів сприйняла це як маніпуляцію. Але неправильно визнавати маніпулятивними всі публікації, де застосована робота над візуалом.

Ця колонка, як і наступні, створена не для того, щоб переконувати вас у чомусь. Завжди важлива комунікація та розуміння між журналістами та читачами нашого продукту. Ми цінуємо всіх читачів, бо працювати без вас немає жодного сенсу. Але часом ви розумієте нашу роботу не зовсім коректно і замість того, щоб поставити питання чи зв’язатися з нами, починаєте писати коментарі у фейсбуці й викладати свою думку. Просимо поважати чужу роботу й стандарти.  

Наостанок хочу наголосити, що кожен матеріал має покликання на першоджерело або ж має коментарі експертів, які компетентні у відповідних питаннях, чи героїв подій. Саме тому ми не відповідаємо на всі коментарі, які звинувачують журналістів у брехні чи замовництві. Адже ми лише подаємо до вашого відома факти та дізнаємося трішки більше інформації, ніж спочатку отримуємо самі. 

З повагою 

головна редакторка “Острог Інфо” Альбіна Карман